19 —— 20    6    2020

DIGITALISM (DJ SET) [DE]

Neděle 0:45 MOON STAGE

Příběh Digitalism se dá popsat jako příběh o věcech, které se mění a zároveň jsou neměnné. Přibližně kolem roku 2004 se Jens Moelle a Ismal „Isi“ poprvé setkali v hamburském vinyl shopu. Jens tam tehdy pracoval a Isi nakupoval desky pro Undeground Solution. Duo založili úplnou náhodou hned v den seznámení: Jens měl ten večer hrát ve vinyl shopu s DJem, který onemocněl a právě Isi za něj zaskočil. Týž večer vznikly jejich první tracky, a to v momentech, kdy neměli čím vyplnit prázdná místa v setu – jednoduše je na místě namixovali.

O tom, že ambice dua Digitalism byly v počátcích skromné, svědčí jejich první limitovaný náklad editu White Stripes „Seven Nation Army“, který byl ovšem okamžitě vyprodán. Pro jejich kariéru to znamenalo velký zlom. Vše již vznikalo v jejich novém studiu v Hamburku, ve kterém působí dodnes. Nachází se mimochodem v bunkru z druhé světové války.

Netrvalo to dlouho a věhlas Digitalism se dostal za hranice hamburské taneční scény. Zvláštní pozornosti se jim dostalo od slavného pařížského labelu Kitsune, které řídí Gildas Loaec a Masaya Kuroki a pod který dodnes patří.