21 —— 22    6    2019

DIGITALISM (DJ SET) [DE]

Příběh Digitalism se dá popsat jako příběh o věcech, které se mění a zároveň jsou neměnné. Přibližně kolem roku 2004 se Jens Moelle a Ismal „Isi“ poprvé setkali v hamburském vinyl shopu. Jens tam tehdy pracoval a Isi nakupoval desky pro Undeground Solution. Úplnou náhodou vzniklo duo hned v den seznámení, Jens měl ten večer hrát ve vinyl shopu s DJem, který onemocněl a právě Isi za něj zaskočil. Ten samý večer vznikaly jejich první tracky, a to v momentech kdy neměli čím vyplnit prázdná místa v setu – jednoduše to na místě namixovali.

O tom, že ambice dua Digitalism byly v počátcích skromné, svědčí jejich první limitovaný náklad editu White Stripes „Seven Nation Army“, který byl ovšem okamžitě vyprodán. Pro jejich kariéru to znamenalo velký zlom. Vše již vznikalo v jejich novém studiu v Hamburgu, v kterém působí dodnes, a neméně zajímavá skutečnost je ta, že jde o bunkr z druhé světové války.

Netrvalo to dlouho a jejich věhlas se dostal za hranice hamburské taneční scény. Zvláštní pozornosti se jim dostalo od slavného pařížského labelu Kitsune, které řídí Gildas Loaec a Masaya Kuroki a pod který dodnes patří.