21 —— 22    6    2019

PRAŽSKÝ FILMOVÝ ORCHESTR SEXTETO [CZ]

Sobota 21:45 PLANETARIUM STAGE

Smyčcové kvarteto bylo prvním tělesem, které se z PFO vyčlenilo. V dubnu 2015 se při příležitosti společenské události účastnilo jako doprovod francouzského klavíristy, zpěváka a skladatele Francka Sitbona, se kterým už PFO v minulosti spolupracovalo.
Na další příležitost kvartet už ani nemusel dlouho čekat. Hned v další sezoně, v prosinci 2015, se kvartet zúčastnil předpremiéry Star Wars: The Force Awakens v kině Lucerna. Tímto vystoupením začala poměrně pravidelná spolupráce s festivalem Future Gate, která vyústila nejen v koncerty velkého orchestru, ale i Smyčců PFO.
V kvartetu se od toho vystoupení ujal vedoucí pozice dirigent a violista Jiří Korynta, který doplňuje vystoupení i vtipnou moderací. V pozicích primu, sekundu i violoncella se vystřídali současní i bývalí hráči PFO.
Na přelomu roku 2016 a 2017 se připojil ke kvartetu bubeník Martin Vinš a klavírista Radim Linhart a z kvarteta se stalo sexteto.

PFO Sexteto si postupně získalo svou popularitu zejména vystoupením na festivalu Hvězdy ve Hvězdy a v Galerii Portheimka a v klubu Cross a stalo se nedílnou součástí Pražkého filmového orchestru. Dvakrát již také zavítalo do košického kina Usmev v adventním čase.
Repertoár kvarteta se neustále rozšiřuje a čítá přes 100 skladeb a zahrnuje rozmanité skladby od klasiky přes populární hudbu po filmovou. Ta zůstává doménou tělesa.