19 —— 20    6    2020
TATA BOJS

TATA BOJS

TATA BOJS

Trojice „kluků z Hanspaulky“ založila kapelu Tata Bojs v osmé třídě základní školy. Bylo to v roce 1988 a následné společensko-politické změny, s nimiž šel ruku v ruce nástup nových kapel, umožnil i Tata Bojs poměrně rychý vstup do povědomí fanoušků. Hodně zprvu pomohly i zavedené a slavné české alternativní legendy jako Už jsme doma nebo Psí vojáci, které ještě „neochmýřené“ Tata Bojs s oblibou zvaly jako předkapelu.Tata Bojs začali oslovovat i nevyhraněné posluchače a stala se z nich jedna z nejpopulárnějších českých kapel s řadou známých hitů.

Už od druhé poloviny 90. let k produkcím Tata Bojs patří velný důraz na vizuální složku každého vystoupení, což umožňuje fakt, že zpěvákem a bubeníkem kapely je absolvent Akademie výtvarných umění Milan Cais. Ten je autorem veškerých výtvarných záležitostí, týkajících se kapely, od vizuálů koncertních scén přes obaly hudebních nosičů až například po koncepci výstavy, která proběhla v souvislosti s oslavami třicátého výročí založení Tata Bojs v pražské galerii DOX. Součástí těchto oslav byl také velký koncert s mnoha hosty na festivalu Metronome 2018.

Současnou sestavu Tata Bojs tvoří Milan Cais (zpěv, bicí), Mardoša (baskytara), Vladimír Bár (kytara), Jiří Hradil (klávesy) a Dušan Neuwerth (zvuk).

Více o jejich vystoupení čtěte ZDE.