21 —— 22    6    2019
Zpět na novinky
ČT PARK STAGE

ČT PARK STAGE

Hlavní scéna #2 leží v blízkosti fun-zony, ve které bude na návštěvníky čekat spousta menších hudebních pop-up scén a můžou se tak těšit na další hudební program. Okolí ČT Park Stage zároveň obklopují velké plochy zeleně, nabízí tak vhodné podmínky pro odpočinek a relaxaci. Program obou hlavních scén jsme postavili tak, aby se koncerty na Metronome stage a Park stage nekřížily. Divák tak má díky velmi krátké docházkové vzdálenosti možnost stihnout vše a žádný jeho oblíbený interpret mu neuteče.

ČT Park stage se tak stane dočasným domovem hned několika z největších jmen letošního ročníku. Patří mezi ně Primal Scream, kterým se v 90. letech jako prvním podařilo podat ruce jak vyznavačům klasického stonesovského rocku, tak fanouškům elektronické taneční hudby a jejichž album Screamadelica je jedním z nejdůležitějších alb dekády. Do Prahy přivezou speciálně vybraný program, který návštěvníkům představí to skutečně nejlepší z jejich rozsáhlé tvorby posledních třiceti let. Kytarová virtuozka, vynikající zpěvačka a originální skladatelka Anna Calvi patří k nejskloňovanějším britským interpretům současnosti, její alba sklidila značný úspěch jak komerční, tak ze strany kritiků a její osobitý sólový projev dokresluje i řada spoluprací. Například i s Davidem Byrnem, který byl jednou z hvězd téže scény na loňském ročníku Metronome Festivalu Prague.

Mezi dalšími zajímavými účinkujícími Park Stage je třeba jmenovat také třeba mladé belgické hiphopové duo blackwave. nebo originální slovenskou interpretku Katarzii, jejíž poslední album Antigona se stalo nejen na slovenské, ale i české hudební scéně velkou událostí. Na Park Stage si svoje jedinečné vystoupení přichystal také legendární Pražský výběr. Jedna z nejpopulárnějších českých kapel zde odehraje jediné pražské open air vystoupení letošního roku, které bude navíc unikátní několika hosty a speciálním výběrem skladeb, reflektujícím oslavy třicátého výročí sametové revoluce, které si budeme letos na festivalu připomínat.

Jak napovídá vizuál, ještě pro vás chystáme jeden hudební dáreček a tuzemskou premiéru v jednom!

VSTUPENKY NYNÍ K PRODEJI!