19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
DRAMATURGYNĚ BARBORA ŠUBRTOVÁ O KAPELÁCH

DRAMATURGYNĚ BARBORA ŠUBRTOVÁ O KAPELÁCH

„Liama Gallaghera jsme lákali do Prahy dva roky…“

Povinné koncerty
K hudbě si našla rodačka z České Lípy cestu už v pubertě. Tehdy poslouchala různé interprety, ale do pozice hudební ředitelky největšího pražského hudebního festivalu vedla ještě dlouhá cesta. První její štace po studiu na vysoké škole byla na multižánrovém festivalu romské kultury Khamoro: „Tam jsem se začala dotýkat hudby,“ říká Barbora Šubrtová.
Postupně se začínala věnovat víc a víc koncertům a díky kolegovi před 11 lety nakonec přešla k United Islands: „Rozhodla jsem se, že se chci v produkci hudby posunout dál a tak jsem přestoupila z Khamora do United Islands, kde jsem začala jako asistentka programu, ale vystřídala jsem snad všechny pozice,“ vzpomíná na své hudební začátky.

Vysněná kapela
Osobně měla největší radost, že na „jejím“ festivalu vystoupili The Chemical Brothers nebo Massive Attack. Letos se zase těší, že bude moc přivítat legendy elektronické hudby Kraftwerk s unikátní 3D show, ve které nad Výstavištěm budou létat létající talíře nebo pochodovat roboti. Její největší přání na festival nejspíš jen tak nezavítá: „Radiohead je můj velký sen v kontextu hudebním i v tom, jak se stavějí k životnímu prostředí. Už jsme je oslovili, ale v tuto chvíli je to mimo možnosti festivalového rozpočtu,“ konstatuje smutný fakt. Přesto by příznivci ochrany životního prostředí, kterými jsou Radiohead, byli na festival nejspíš hrdí. Podle Šubrtové už několik let mají vratné plastové kelímky a nově taky recyklovatelné nádobí ve všech stáncích s občerstvením.

Celý článek čtěte na Blesk.cz