19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
EXTRAVAGANCE HIP-HOPU ALYONA ALYONA

EXTRAVAGANCE HIP-HOPU ALYONA ALYONA

Alyona Alyona je aktuálně pravděpodobně nejznámější rapová figura čím dál oblíbenějšího současného ukrajinského rapu. Nečekané slávy dosáhla koncem roku 2018 hitem ‘Ribki’, který se okamžitě stal virální senzací internetu.

Svým autentickým projevem se dá považovat za současný hlas svojí generace a své publikum rychle získává po celé Evropě. A to i přesto, že zásadně zpívá  pouze v ukrajinštině. Ve svých textech si často pohrává s ironií a sarkasmem, zároveň z nich vypouští jakýkoliv depresivní podtón. Tomu se vyhýbá i v případech, kdy se zabývá hlubšími tématy jako je třeba kritika sociálního uspořádání, ideálech krásy a sebepřijetí. Jak sama tvrdí, má ráda zábavu a odlehčený bezstarostný tón se snaží projektovat i do svých songů a show. Ten společně s její extravagantní a optimistickou energií překonává jazykové bariéry a je nezaměnitelným zážitkem pro všechny účastníky jejích koncertů, které si ona sama neskutečně užívá.

KUPTE SI SVOU VSTUPENKU ZDE Raperka ovlivněná mimo jiné umělci jako Coolio nebo Eminem vyhrála letos mezinárodní ocenění ANCHOR udělované nejzajímavějším začínajícím hudebním umělcům. I přes poměrně mladou kariéru toho bývalá učitelka z mateřské školky stihla už poměrně hodně. Se svojí tvorbou nezahálela a v dubnu 2019 vydala své debutové album ‘Pushka’, které hned v listopadu doplnila bombou v podobě desky druhé. Komunitu svých fanoušků potěšila ukrajinským i evropským turné a s koncertováním pauzu rozhodně neplánuje. Po poslední vyprodané pražské show se k nám do metropole vrátí znovu příští rok na Metronome Prague 2020 a je se na co těšit!