19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
HUDEBNÍ GÉNIUS BECK NA METRONOME

HUDEBNÍ GÉNIUS BECK NA METRONOME

Držitel sedmi cen Grammy, mistr popartové koláže hudebních stylů, jedinečný hitmaker i experimentátor Beck je hvězdou červnového Metronome Prague 2020. Jedná se o naprosto výjimečný koncert. Naposledy jsme ho totiž díky velké náhodě mohli vidět v devadesátých letech, kdy jeho sláva začala stoupat spolu s legendárním singlem Loser.

VSTUPENKU Z LIMITOVANÉ DRUHÉ VLNY SI KUPTE ZDE 

“O Becka jsme usilovali od prvního ročníku a jsme nadšení, že po pěti letech se to konečně podařilo a Beck si pro svůj dlouho očekávaný návrat do České republiky vybral právě Metronome festival. Vzhledem k tomu, že Beck koncertuje hlavně v USA a v Evropě se většinou nedostane za hranice Německa, bude to opravdu unikátní hudební událost, která se asi dlouho nebude opakovat a kterou by si neměl nechat ujít žádný opravdový hudební fanoušek.“
– Barbora Šubrtová,  dramaturgyně festivalu

Bývalý busker experimentuje se zvukem již od své první tvorby. Jeho hudba je ryzím crossoverem různých stylů a posluchače baví již od dob, kdy si přivydělával hraním na ulicích a začínal hrát v New Yorských klubech. Zlom přišel již se zmiňovaným singlem Loser, díky němuž získal svoji první smlouvu a mohl nahrát první album Mellow Gold. Poté následoval rychlý vzestup mezi hvězdy spojený s množství ocenění, úspěchů a oblibou veřejnosti i kritiků. Zpěvák, skladatel a producent Beck získal celkem sedmnáct nominací na Grammy, z toho sedm proměněných ve zlato (včetně nejprestižnější kategorie Album roku, kterou získala deska Morning Phase z roku 2015), patnáct nominací a šest cen MTV Video Music Awards, deset nominací a tři vítězství v Brit Awards, anebo hned dvě UK Music Video Awards, které získal za song Wide Open. Tím, jak volně nakládá s hudebními žánry a styly a jak je schopen zcela přirozeně propojit velmi odtažité výrazové prostředky, je srovnatelný snad jedině s osobnostmi kalibru Davida Bowieho nebo Davida Byrnea.

Neopakovatelně velká osobnost a jedinečný hitmaker sice svojí tvorbou s oblibou překračuje žánrové hranice, se svými koncerty však málokdy zamíří mimo USA. Jedná se tedy o opravdu výjimečnou událost, kterou jsme se u nás snažili zprostředkovat již od samotného prvního ročníku. Nyní se nám to konečně podařilo a Beck přijede se svojí novou deskou Hyperspace, na jejíž produkci se s Beckem podílel i známý Pharrell Williams. Novou deskou Beck i nadále dokazuje, jak neopakovatelná a velká osobnost na světové scéně je.