Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

NEW DATE / 17. - 19. 9. 2020 / ZŮSTAŇTE S NÁMI

Informace

z říše

divů

ODPOVĚDI NA NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Milí přátelé, 

zdravíme vás z přípravného štábu festivalu a myslíme na vás každý den. Koronavirus určitě porazíme! Zachovávejme si pozitivní mysl, pomáhejme si navzájem a svědomitě dodržujme bezpečnostní pravidla.

Už před měsícem jsme festival kvůli koronavirové krizi přesunuli na září a začali jednat s umělci, našimi obchodními partnery, zkrátka se všemi, kdo s námi spolupracují. Přípravy festivalu probíhají podle plánu a my vám nesmírně děkujeme za obrovskou podporu.  

Více než kdy jindy pevně věříme, že Metronome Prague 17. – 19. září proběhne. Finální program oznámíme v pondělí 8. června. 

Odpovědi na otázky, které vás zajímají: 

Uskuteční se v září Metronome Prague 2020?
Ano. Většina vystupujících nám již potvrdila svoji účast a těší se, až vystoupí na jednom z našich podií. Nový termín potvrdili i všichni naši hlavní dodavatelé a areál Výstaviště. Přesný program letošního festivalu oznámíme v pondělí 8. června 2020.

 Koupil jsem si vstupenky na červen, budou mi platit i v září?
Ano, veškeré zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Těšíme se na vás v září!

Bude v září stejný program, jako byl v červnu?
Velká část kapel a umělců už nový termín potvrdila. Vydržte prosím do pondělí 8. června 2020, kdy oznámíme definitivní program na září a uvidíte, že určitě nebudete zklamaní.

Pokud se nemohu v září festivalu zúčastnit, mohu žádat o vrácení vstupného?
Vstupenky zůstávají v platnosti i po přesunu. U jednodenních vstupenek si budete moci vybrat, který den chcete jít. Určitě však chápeme, že pro některé z vás může být současná finanční situace těžká a bude potřebné vrátit peníze zpět. Přesná pravidla pro refundaci vstupného v takových případech oznámíme zde 8. června.

Mám koupenou zvýhodněnou vstupenku JUNIOR (12 – 20 let), ale v září už mi bude 21. Jak mám postupovat?
Zakoupená juniorská vstupenka zůstává v platnosti, i když už překonáte věkovou hranici.

Jak můžeme projevit festivalu podporu?
Počkejte prosím do pondělí 8. června, kdy oznámíme přesný program letošního ročníku. Budeme vás informovat zde, v našich mailech a newsletterech a v médiích. Poslouchejte United Live Radio, které jsme spolu s dalšími festivaly spustili. A především, buďte dobré mysli! Koronavirus porazíme a sejdeme se spolu na takovém mejdanu, na který budeme desítky let vzpomínat!

Má smysl, abychom si za této situace kupovali vstupenky na září 2020?
Jednoznačně. Děkujeme za podporu každému, kdo si lístek koupí – je to pro nás velká vzpruha a příliv energie.

Váš tým Metronome Prague

UNITED LIVE RADIO

Zrušili vám koncert? Teď si ho můžete poslechnout z pohodlí domova! Už 10. dubna v 15 hodin spouští své první vysílání United Live Radio, kde se o vaše hudební zážitky postarají ty nejvýznamnější tuzemské festivaly, kluby a haly. Máte se rozhodně na co těšit.

NOVÝ TERMÍN

Pátý ročník Metronome Prague se odehraje ve dnech 17. až 19. září 2020 na stejném místě, na pražském Výstavišti. Veškeré zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

V reakci na nouzová opatření přijatá státem musíme bohužel potvrdit přesun Metronome Prague kvůli obavám z šíření koronaviru. Zdraví a bezpečnost hudebních příznivců, umělců a dalších lidí, kteří jsou do realizace festivalu zapojeni, jsou pro nás na prvním místě.

Děkujeme vám za vaši trvalou podporu a těšíme se na setkání na podzim. Věříme, že s novým termínem z festivalu vyroste pro všechny ještě magičtější zážitek.

Držme si palce a opatrujme se.

Organizátoři Metronome Prague

O FESTIVALU

Vize Metronome Prague je být mnohem víc než jen hudební festival – kouzelná krajina plná zážitků a momentů, ve které se návštěvníci budou cítit jako Alenka v říši divů.

Nejen díky konání v centru metropole, kouzlu Prahy, perfektnímu načasování v tom nejkrásnějším období v roce, špičkovým mezinárodním hvězdám a spoustě dalších uměleckých forem, směřuje k tomu být Metronome Prague jednička mezi metropolitními hudebními festivaly.

Metronome Prague je první mezinárodní hudební a umělecká událost konaná v Praze, která nyní zve na 5. ročník. Organizátoři akce si kladou za cíl oslovit všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů. Po čtyřech ročnících konání vstupuje původně dvoudenní hudební svátek do nové éry, mění se na Metronome Prague – Music and Arts Fair a rozšiřuje se o další den konání. Největší pražská letní hudební událost nabídne spoustu pozoruhodných změn. S barevnými stromy, uměleckými instalacemi a místem, které láká k pikniku v trávě, se celé prostředí stane magickým, surrealistickým a okouzlujícím. Další kroky budou následovat.

Dramaturgie této akce nezapomíná na tuzemské účinkující, kteří zde mnohdy nabízí unikátní program, jakým byl například návrat Sexy Dancers nebo spojení J.A.R. a gospelového sboru Maranatha či Ivana Krále s Jiřím Suchým. Za první čtyři roky, ještě když událost působila pod svým původním názvem Metronome Festival Prague, tuto akci navštívily hvězdy, jako jsou Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.  Z tuzemské scény vystoupili Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs 30, David Koller s Katarzií, comeback Sexy Dancers a další interpreti. Na loňský ročník, v létě 2019, zavítalo bezmála 20 000 návštěvníků.

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Standardní vstupenky zahrnují:

 • Vstup na veškerý program Metronome Prague, vyjma VIP zóny. Pro držitele standardních vstupenek je vyhrazena jedna tribuna na sezení, bez garance místa.

Vstupenky VIP zahrnují:

 • Vstup na veškerý program Metronome Prague, včetně VIP zóny s garantovanými top místy na stání při hlavní scéně s nejlepším výhledem.
 • Možnost sezení na pohodlné tribuně, umístěné u hlavní scény.
 • Vlastní exkluzivní bar s rozšířenou nabídkou.
 • Pohodlné zázemí s dostatečnou kapacitou.
 • Dětský koutek s aktivitami pro děti a odborným dohledem.
 • Komfortního hygienického zázemí.

Další info:

 • Děti v doprovodu rodičů do výšky 140 cm, nebo v den festivalu nedovršených 12 let mají vstup zdarma. Vstupenku/náramek obdrží u vstupu na místě. Dítě bez zakoupené vstupenky se nedostane do VIP zóny (s výjimkou dětí v kočárku, menších v nosítkách nebo šátcích).
 • Osoby do 20 let, mohou využít JUNIOR vstupenky za sníženou cenu.
 • Držitelé průkazu ZTP, ZTP/P pořídí vstupenky za stálou sníženou cenu.
 • V případě zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na tickets@metronomefestival.cz. U hromadných objednávek je možná fakturace.
 • Zrušení nákupu vstupenek nebo vrácení již zakoupených vstupenek není možné. Je to stejné, jako když zakoupíte lístky na samostatný koncert a pak nemůžete jít. Je možné zakoupit vstupenky v pozdějším termínu, až si budete jisti svou účastí, jen je pak potřeba akceptovat aktuální ceny. Děkujeme za pochopení.
 • Pokud vám zakoupené vstupenky nedorazily, je vhodné se nejprve přesvědčit, zda vám vstupenky nespadly do spamu ve vašem mailu. Pokud ne, obraťte se na e-mailovou adresu tickets@metronomefestival.cz, kde popište svůj problém, abychom vám mohli pomoci.

 

ELEKTRONICKÉ PLATBY

Letošní ročník Metronome Prague proběhne opět bezhotovostně. Elektronické platby nabízí bezpečné placení na festivalu, kratší fronty nebo rychlejší odbavení.

EKO FESTIVAL

Jsme zodpovědný festival – používáme vratné kelímky a kompostovatelné nádobí.

AREÁL PRAHA HOLEŠOVICE A STROMOVKA

Již popáté se bude Metronome Festival Prague konat v areálu Výstaviště Praha, v sousedství Stromovky. Královská obora, známější jako Stromovka, byla pravděpodobně založena králem Přemyslem Otakarem II v r. 1268 a byla součástí majetku panovníka. Od r. 1804 se stala veřejně přístupným místem, ve stylu anglického parku, jak ji známe dodnes. Stromovka je místem odpočinku, setkávání, ale i sportovištěm v blízkosti centra města. Je častým cílem všech Pražanů i návštěvníků města. Výstaviště vzniklo pro uspořádání Jubilejní zemské výstavy v roce 1891. Od té doby bylo využíváno pro většinu výstav, veletrhů, ale i kulturních akcí, koncertů a festivalů. Díky rozmanitosti ploch a zázemí nabízí rozsáhlé možnosti i pro pořádání festivalů, jako je Metronome. Navíc je celý areál v dosahu centra města a mnoho lidí jej vnímá jako jeho součást.

DOPRAVA

Na festival se dostanete MHD, z centra ideálně tramvají číslo 6 nebo 17, kdy vystoupíte na zastávce Výstaviště Holešovice. Využít můžete i metro trasy C – zastávka Nádraží Holešovice a následně ujít vzdálenost cca 500 metrů, k areálu Výstaviště.

Tramvaj č.: 1, 6, 12, 17, 25, 93, 94
Zastávka: Výstavište Holešovice
Metro Linka C (červená)
Zastávka: Nádraží Holešovice

Autem se k nám dostanete z několika směrů.

 • Z Brna po dálnici D1, následně v Praze po Magistrále ul. 5. května přes Chodov, Spořilov, Pankrác, Vyšehrad, Nuselský most, Legerova, Wilsonova, Hlavní nádraží, Hlávkův most, Štvanice, Bubenská – Výstaviště Holešovice.
 • Z Českých Budějovic po dálnici D3, sjezd na Mirošovice, dále pak D1, směr Praha. Průjezd Prahou je stejný, jako když přijíždíte z Brna.
 • Z Teplic po dálnici D8. Prahou projedete přes ulici Liberecká, V Holešovičkách, Most Barikádníků, Argentinská, Bondyho, Nádraží Holešovice, Vrbenského, Partyzánská – Výstaviště Holešovice.
 • Z Hradce Králové po dálnici D11, dále v Praze přes Černý Most, Kolbenova (Vysočany), Sokolovská, Na Balabence, Čuprova, Povltavská, Most Barikádníků, Argentinská, Bondyho, Nádraží Holešovice, Vrbenského, Partyzánská – Výstaviště Holešovice.
 • Z Liberce po dálnici D10, dále v Praze na Černý Most a dále je průjezd stejný jako z Hradce králové.
 • Z Plzně po dálnici D5, dále v Praže přes Zličín, Rozvadovská spojka, Jeremiášova, (silnice č. 600), Slánská (silnice č. 48) Karlovarská, Bělohorská (Břevnov), Patočkova, Milady Horákové (Letná), Veletržní, Dukelských hrdinů, cca 200m směr Výstaviště Holešovice.

BEZBARIÉROVÝ VSTUP

Festivalový areál je bezbariérový.

DĚTI

Náš festival je pro všechny věkové kategorie. Děti do 140 cm a do 12 let mají vstup zdarma.

ZTRÁTY A NÁLEZY

Ohledně ztracených věcí nám prosím napište na: info@metronomefestival.cz

SPOTIFY PLAYLIST

Poslechněte si náš Spotify playlist ZDE.

KONTAKTY

MÍSTO KONÁNÍ FESTIVALU
Výstaviště Praha Holešovice
Výstaviště 67, 170 90 Praha 7

ORGANIZÁTOR FESTIVALU
Metronome Production s.r.o.
Slunná 541/27, 162 00 Praha – Střešovice

PARTNERSTVÍ A SPONZORING
partner@metronomefestival.cz

MÉDIA A NOVINÁŘI
press@metronomefestival.cz

PRODUKCE
info@metronomefestival.cz

STÁNKOVÝ PRODEJ
stanky@metronomefestival.cz

KAPELY
Děkujeme za zájem hrát na Metronome festivalu, ale kapely vybíráme ve vlastní dramaturgii.

ZTRÁTY A NÁLEZY
info@metronomefestival.cz

VSTUPENKY
tickets@metronomefestival.cz