19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
METRONOME STAGE

METRONOME STAGE

Metronome stage, hlavní scéna #1 Metronome Festivalu, nabízí divákům jako vždy něco navíc. Jednou z největších výhod jsou tribuny k sezení, které na jiných festivalech nenajdete. Z VIP zóny je na Metronome stage vidět a přitom nijak nepřekáží ve výhledu a v těsné blízkosti najdete nepřeberné množství stánků s občerstvením a míst partnerů festivalu, kde se odehrává další program. Metronome stage je vybavena velkoplošnými LED obrazovkami, takže i z nejvzdálenějších míst v detailu uvidíte vše, co se odehrává na scéně. Program je zároveň postaven tak, aby se koncerty na Metronome a ČT Park stage nekřížily a divák tak měl možnost, díky velmi krátké docházkové vzdálenosti stihnout vše co stihnout chce.

Od počátku existence festivalu nabízí jeho hlavní scéna ty největší hvězdy programu i luxusní podmínky pro diváky k jeho sledování. Letošek nebude výjimkou. Liam Gallagher přiveze nejen hity z doby, kdy stál za mikrofonem nejpopulárnější britské kapely 90. let Oasis, ale také čerstvé písně ze své sólové dráhy včetně ukázek z letos vycházejícího novinkového alba. Jeho vystoupení navíc bude výrazně delší, než bývá na festivalových scénách zvykem. Liam Gallagher zažívá v této době jeden ze svých vrcholů nejen po tvůrčí stránce, ale i co do zájmu o jeho osobu, na začátku června je napjatě očekáván celovečerní dokumentární film o jeho životě a hudbě s názvem As It Was.

Druhým hlavním jménem na Metronome Stage budou němečtí Kraftwerk. Bez jejich hudby si nelze představit elektronickou scénu současnosti, jsou skutečnými průkopníky v použití počítačů a syntetických zvuků v hudbě, ale také v jejím propojení s vizuální složkou vystoupení. Proto je jejich koncertní projekt 3-D vysoce ceněn i na výtvarné scéně. Kraftwerk jej předvedou v Česku vůbec poprvé pod širým nebem a za tím účelem dostane každý návštěvník speciální třídimenzionální brýle, které mu umožní dokonalý vizuálně-hudební zážitek.

Mezi ozdobami Metronome Stage nebude chybět ani v Česku enormně populární britská skupina Morcheeba, která dokázala propojit žánry dříve zdánlivě neslučitelné – elektroniku s prvky blues, rocku i world music. Na festival chystá speciálně sestavený programový set. O kvalitě britské neosoulové kapely Junglesvědčí fakt, že hned její první singl byl nominován na cenu BBC a rok po vzniku se dostali nejen do nejužšího výběru na nejrespektovanější ostrovní cenu Mercury Prize, ale zahráli si rovnou na největším festivalu světa v Glastonbury.

Hlavní atrakcí domácí nabídky na Metronome Stage bude velký koncert Hlasy svobody. Na něm se sejde mezigenerační a nadžánrový výběr českých zpěvaček od Lenky Filipové přes Moniku Načevu až po Never Sol a Žofii Dares, aby oslavily třicet let svobody a demokracie. Připomínky výročí sametové revoluce budou ostatně jedním z hlavních témat celého festivalu.