19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
MOON STAGE

MOON STAGE

Jak už se stalo zavedenou tradicí, Metronome Festival Prague nesází jen na velké globální nebo české hvězdy, ale dává také velký prostor progresivním umělcům z celého světa. Těm je vyhrazena vnitřní scéna jménem Moon Stage, na níž vystoupí řada účinkujících většinou pracujících alespoň zčásti s elektronikou. Při svém provozu do brzkých ranních hodin splňuje úlohu hlavní festivalové afterparty, čemuž je koncepce jejího programu podřízena.

Na Moon Stage vystoupí mimo jiné jedna z nejpopulárnějších polských kapel, elektropopoví Kamp!, kteří na Metronome Festival Prague přivezou nový materiál na připravované album, originální duo z Drážďan na pomezí elektroniky a world music Ätna nebo všestranná izraelská zpěvačka a raperka Noga Erez, která v současné době slaví velký vzestup a její letní kalendář je nabit vystoupeními na prestižních evropských festivalech. Speciální koncert na Moon Stage po dlouhé době odehrají také pražští Ohm Square, domácí barvy bude hájit i projekt Ille v čele se zpěvačkou Olgou Königovou. Dále vystoupí Die Alten Machinen a polské DJ duo Last Robots.

Hlavní zahraniční hvězdy Moon Stage pak budou dvě. Německé duo Digitalismpatří už od roku 2004 k největším hvězdám vlny new rave a kromě vlastní tvorby má na kontě řadu vynikajících remixů, mj. pro White Stripes, Klaxons nebo Davida Gahana. Vydávají na mimořádně respektovaném pařížském labelu Kitsuné Musique. Danny Howard, druhá hlavní hvězda Moon Stage, je britský klubový DJ světového jména s residencí v největším britském klubu The Syndicate a v poslední době také producent vlastních tracků. Asi nejvíc jej ale proslavilo to, že je jednou z hvězd legendární rozhlasové stanice BBC Radio 1, oslovující v show Dance Anthems každou sobotu více než milion posluchačů.