19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
NEOSOULOVÁ HOREČKA A HIP-POP Z ANTWERP. TO JSOU JUNGLE A BLACKWAVE!

NEOSOULOVÁ HOREČKA A HIP-POP Z ANTWERP. TO JSOU JUNGLE A BLACKWAVE!

Neuvěřitelně žánrově pestrou sestavu Metronome Festivalu tentokrát doplňuje britská neosoulová kapela Jungle, která do Prahy přiveze moderní verzi soulu a funku a která je pozitivně hodnocena jak fanoušky, tak hudebními kritiky. Sekundovat jí bude mladé belgické duo Blackwave, prezentující hip pop s nádechem staré dobré hip hopové atmosféry 90. let.

Jungle vydali první singl v roce 2013 a už o dva měsíce později byli nominováni na cenu BBC. V následujícím roce představili eponymní debut, který se dostal i do nejužšího výběru v cenách Mercury. Následovaly nejen domácí koncerty, ale i hraní po celé Evropě, a dokonce i v soulové Americe, hostování v mnoha významných hudebních pořadech i vystoupení na proslulých festivalech.

V roli předskokana se na Metronome Festivalu představí mladé belgické hip popové duo z Antvertp, Blackwave. Kapela o sobě dala výrazněji vědět v roce 2017, kdy vydala své první EP, které bylo velmi dobře přijato fanoušky i odbornou veřejností a singly Elusive a BIG Dreams se záhy staly hity v Belgii i na Spotify. Na Metronome Festivalu představí své největší hity i nejnovější písně, evokující atmosféru hip hopu 90. let.

Obě kapely zazáří na pražském Výstavišti po boku hvězd jako je Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i Primal Scream, Anna Calvi, Lauran Hibberd, KAMP!, Ohm Square, Katarzia a řady dalších!