19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
DOMÁCÍ INTERPRETI 1/2

DOMÁCÍ INTERPRETI 1/2

Od alternativního electronického post-rocku a punku přes melancholickou elektroniku až po hravé popové tóniny. České luhy a háje toho u nás letos nabídnou opravdu hodně. Rozmanitý program obohatí nově oznámení umělci sobotního dne Moimir Papalescu & The Nihilists, Kafka Band, Berenika Kohoutová a Lenny. Čeká nás pěkná žánrová přehlídka!

Velký comeback po 13 letech hlásí v letošním roce projekt Moimir Papalescu & The Nihilists, a to ve své původní sestavě! Hudební trio charakteristické pódiovým vystupováním plné inteligentní nadsázky si vysloužilo během svých aktivních let respekt napříč klubovou scénou i mezi hudebními kritiky a je zárukou fenomenální show. Žánrově skupina představuje elektroniku ovlivněnou alternativním rockem a post-punkem. Do melancholicky laděných elektronických tónů pak svoji stage zahalí literárně-hudební projekt Kafka Band složený z předních českých umělců jako jsou Jaromír 99, Jaroslav Rudiš a spousta dalších. Jejich alba a vystoupení pohlcují svými elektronickými tóny hluboko do temného a podmanivého světa Kafkových románů, kterými se umělci inspirují.

Trochu to otočíme a zamíříme do vod nejsoučasnějšího popu se zpěvačkou Berenikou Kohoutovou, která svoji hudební kariéru začala vydáním jazzového alba, po kterém přesedlala právě k popu. Úspěch a pozornost široké veřejnosti ji zajistil její první popový singl, který se stal virální senzací, následovaný vydáním alba ve stejném žánrovém duchu. Druhou zástupkyní popových melodií bude okouzlující Lenny, která se sice odstartovala svoji kariéru spoluprací se svojí matkou, zpěvačkou Lenkou Filipovou, úspěšně si však razí svojí vlastní cestu.  To, že se jí to daří, dokazuje mimo jiné množství ocenění, která stihla s jediným studiovým albem nasbírat.

Ještě stále běží 2. limitovaná vlna vstupenek za 1890 Kč a nedávno jsme také spustili nové kategorie vstupenek včetně těch jednodenních za 1280 Kč, jejich přehled najdete ZDE. Program k jednotlivým dnům naleznete ZDE.