21 —— 22    6    2019

O festivalu

Velká jména hudební scény, respektované legendy i žhavé objevy. To vše v prostředí, které se od jiných letních akcí pod širým nebem odlišuje samotnou lokací přímo do centra metropole České republiky. Čtvrtý ročník letos proběhne ve dnech 21. – 22. června na pražském Výstavišti. Mezi naše hlavní hvězdy patří Liam Gallagher, Kraftwerk, Primal Scream či Morcheeba.


Komfort na prvním místě
Jsme první velký popový a rockový festival konaný v Praze. K našim specifikům patří zaměření na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, akcent na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti.
Nesázíme jen na kvalitní program, schopný oslovit široké publikum, ale také na návštěvnický komfort open air pódií i zastřešených scén, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení a bezhotovostní platební systém, který divákům nabízí bezpečné placení, kratší fronty a rychlejší odbavení.

  • rozšíření areálu
  • plochy zeleně, prostor k odpočinku a relaxaci
  • tribuny na sezení
  • gastro zóny s širokou nabídkou
  • Odpovědný festival – vratné kelímky, recyklovatelné nádobí
  • bezhotovostní platební systém
  • omezení front na minimum
  • 200+ luxusních vakuových toalet
  • velký výběr barů


Za historii konání nás navštívily hvězdy jako jsou Iggy Pop, Foals, Sting, Chemical Brothers, Crystal Fighters, Kasabian, John CaleDavid Byrne nebo Massive Attack. Cestu na náš festival si jen v loňském ročníku našlo přes 18 000 návštěvníků.


Prvotřídní program
Hlavní hvězdy letošního ročníku jsou čtyři, každá přiveze specifický program a představí se v delším setu, než jsou běžné festivalové standardy. Britský zpěvák Liam Gallagher, někdejší frontman nejslavnější ostrovní skupiny 90. let Oasis, přiveze program složený nejen ze svých největších hitů, ale také z písní z nového alba. Legendy elektronické hudby, němečtí Kraftwerk, přivezou svoji mimořádně úspěšnou multimediální 3-D show, k jejímuž dokonalému vychutnání obdrží každý návštěvník speciální brýle. Skupiny Primal Scream a Morcheeba slibují lahůdkovou probírku největšími hity svých zářivých kariér, sestavenou Metronome Festivalu Prague přímo „na tělo“.

Kromě těchto velkých jmen na festivalu nebudou chybět ani hudebníci z více či méně alternativních žánrů – mimo jiné fenomenální kytaristka a zpěvačka Anna Calvi, velká osobnost taneční hudby Danny Howard, islandská dámská hiphopová guerilla Reykjavíkurdætur nebo britští neosouloví Jungle. Kvalitní zástupce nabídne i domácí hudební scéna, například v podobě legend nové vlny a jedné z nejpopulárnějších českých kapel vůbec Pražský výběr nebo několikageneračního setkání zpěvaček české scény v mimořádném, jen pro jediné vystoupení na Metronome Festivalu Prague určeném vystoupení s názvem Hlasy svobody. Tento koncert bude také hlavním bodem oslav třicátého výročí sametové revoluce, které si Česká republika letos připomíná a které budou červenou nití i mnoha dalších programových bodů Metronome Festivalu Prague.