19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
OHLÉDNUTÍ ZA FESTIVALEM

OHLÉDNUTÍ ZA FESTIVALEM

Musím říct, že máme radost, že se vše podařilo. Počasí bylo fajn, interpreti odehráli skvělá vystoupení, a hlavně jsme dodrželi slib, kdy jsme zvali na festival s maximálním pohodlím a komfortem,” říká Martin Voňka, organizátor festivalu.

Už v pátek v 19 hodin před začátkem koncertu Morcheeby, byl areál příjemně zaplněn. Morcheeba je u českého publika velmi oblíbená, rychle se se jí tak podařilo posluchače roztancovat a rozezpívat ho na své největší hity jako Rome Wasn’t Bulit in a Day. Po Morcheebě následoval našláplý koncert Pražského výběru, který předvedl parádní show plnou energie a emocí. Venkovní stage uzavřel koncert největší hvězdy prvního dne, zpěváka legendárních Oasis, Liama Gallaghera. Ten si pro své fanoušky připravil set, který kombinoval jeho sólovou tvorbu s největšími hity Oasis.

Hlavním bodem sobotního programu bylo vystoupení německých králů elektroniky Kraftwerk, kteří u nás poprvé předvedli svoji neuvěřitelnou 3D show na venkovním pódiu. Šlo asi o největší venkovní 3D vystoupení, jaké kdy Česká republika zažila. Publikum při sobotním večeru potěšili také legendární psychedelici Primal Scream, kteří odehráli našláplou show a zpěvák Bobby Gillespie si tak parádně užil své narozeniny.

Sobota byla také ve znamení skvělých vystoupení ženských interpretek, kterým vévodila britská kytarová královna s podmanivým hlasem Anna Calvi. Zajímavým a velmi unikátním bodem programu bylo vystoupení zpěvaček v rámci komponovaného koncertu Hlasy svobody, na jehož konci pozdravila z pódia diváky i hlavní dramaturgyně koncertu a programová ředitelka festivalu Barbora Šubrtová.

„Metronome Festival Prague navštívilo za oba dny přes 18 000 diváků. Zásadní v tento moment je poděkovat všem za atmosféru, kterou jste pomohli vytvořit. Akce se moc povedla. Těšíme se na vás na všechny příští rok,“ říká David Gaydečka, producent festivalu.

Prohlédněte si naší galerii.