19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
OZNAMUJEME STILL CORNERS

OZNAMUJEME STILL CORNERS

Dream pop a jemná psychedelie v nejvyšší kvalitě, v osobitém balení i v evidentní návaznosti na skvělé žánrové předchůdce! To vše přiveze na pátý ročník britská skupina Still Corners. Po nedávno oznámených hvězdách elektronické scény Underworld jsou dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé události. Vstupenky z první vlny rychle docházejí! Pořiďte si tu svou za 1590 Kč, než oznámíme další zahraniční kapely!

KUPTE SI SVOU VSTUPENKU ZDE 

Skupinu tvoří zpěvačka a klávesistka Tessa Murray a multiinstrumentalista Greg Hughes. Jejich první setkání bylo jak z romantické učebnice: seznámili se totiž na perónu londýnského nádraží. Slovo dalo slovo a arizonský expat a rodilá Londýňanka se shodli na společných hudebních láskách i na chuti zkusit spolu něco vytvořit. To se odehrálo v roce 2007 a už o rok později se objevilo jejich první, vlastním nákladem vydané EP Remember Pepper?. Zlomem v kariéře Still Corners byl podpis smlouvy s jedním z nejkultovnějších amerických labelů Sub Pop, který stál u kolébky kapel jako Nirvana či Soundgarden.

Jeho provozovatelé zjevně neztratili dobrý čich na talenty, protože debutové album Still Corners nazvané Creatures of an Hour získalo záplavu skvělých recenzí z obou stran oceánu. A totéž se opakovalo i o dva roky později s následujícím titulem Strange Pleasures. Po vypršení smlouvy se Sub Pop se Still Corners rozhodli jít s krokem doby a založit si pro svoji produkci vlastní vydavatelství. Dostalo jméno Wrecking Light a vyšla zde další dvě alba kapely Dead Blue (2016) a Slow Air (2018).