21 —— 22    6    2019
Zpět na novinky
RADIO WAVE NEW STAGE

RADIO WAVE NEW STAGE

Originálním prostorem se svébytným programem bude krytá scéna, zaštítěná populárním Rádiem Wave a umístěná v Křížíkových pavilonech. Díky této lokaci bude moci fungovat prakticky až do rána, tedy mnohem déle než stage pod širým nebem. Radio Wave New Stage bude mít i pozměněný prostor, vytvoří se tak stylový klub a prostředí dotvoří sochy známého výtvarníka Michala Cimaly.

Mezi zahraničními účinkujícímiRadio Wave New Stage zaujmou jména mladé britské indierockové písničkářky a kytaristky Lauran Hibberd, jejíž písničky jsou doma i na respektované stanici BBC Radio 1 a sama si zahrála i na tak velkých festivalech jako je Isle of Wight, nebo islandského hiphopového tělesa Reykjavíkurdætur, které tvoří deset raperek a zpěvaček, bojujících ve své tvorbě proti konzervativním postojům vůči ženám. Zahraje i jedna z momentálně nejúspěšnějších slovenských kapel, postrockoví The Ills, se zkušenostmi z mnoha evropských festivalů a skladbami z nového alba v repertoáru.

Radio Wave New Stage bude ve velké míře patřit také špičkovému výběru domácích účinkujících. Bude mezi nimi třeba klasika české alternativy a hip hopu WWW, indiepopová legenda Khoiba, která se v těchto dnech po dlouhé pauze vrací s novou deskou na klubová a festivalová pódia, přední český elektronický tvůrce Floex ve společném projektu s britským kolegou Tomem Hodgem nebo frekventované kapely českých klubů Manon Meurt, Lazer Viking nebo John Wolfhooker.

Odehraje se zde finále projektu Czeching Radia Wave, v rámci Metronome Festival Prague to bude vůbec poprvé. Nominaci letos získala originální pražská kytarovka Market, která má za sebou úspěšnou debutovou desku Art Star. Mezi pěti vybranými je i olomoucká kapela Nylon Jail, autentická kombinace elektronické hudby a country, nebo energická garage-rocková kapela Branko’s Bridge. O vítězství v projektu bude bojovat i electro-popová zpěvačka vietnamského původu Viah. Pětici soutěžících doplňuje popový projekt Margo uskupený kolem zpěvačky Anety Martínkové. Vítěz si zahraje na nizozemském Eurosonicu, největším festivalu nových hudebních hvězd v Evropě.

 

 

VSTUPENKY NYNÍ K PRODEJI!