19 —— 20    6    2020
Zpět na novinky
RAPOVÁ KRÁLOVNA FLOHIO

RAPOVÁ KRÁLOVNA FLOHIO

Jedno z nejaktuálnějších a nejvýznamnějších jmen rapu a UK grimu, Flohio, se po 2 letech vrací do Holešovic na Metronome Prague 2020 v rámci Addict Rave.

Londýnská raperka a textařka s nigerijskými kořeny Flohio několik posledních let bortí pravidla rapové, hip-hopové a grimové scény. Pozornost na sebe poprvé strhla v roce 2016 nemilosrdnými texty svých songů z debutového EP Nowhere Here. “Rap nemá být šťastný; má v něm být cítit drsnost,” vyjádřila se později v jednom z rozhovorů. “Není to jen o trávě a rtěnkách. Musíte v tom mít ten punk. Musí to být radikální. Jsme tu od toho, abychom předávali svoje poselství.”

Láska k rapu je v ní však zakořeněná již od dětství, kdy ve 12 letech objevila raperku Eve a její song You, Me and She, který ve smyčce poslouchala pořád dokola. Když pak poprvé spatřila nahrávací studio v centru pro mládež v Bermondsey okamžitě prý věděla, že to je to, co chce dělat. Od sebrání odvahy a prvního freestylování za micem ji i přes její evidentní talent čekala dlouhá cesta sbírání zkušeností a vytrvalosti, než se mohla udbě začít věnovat na plný úvazek a rozjet kariéru plnou úspěchů, začínajících právě zmíněným debutovým EPčkem.

Českým divákům svoji energii předvedla již v roce 2018 na akci Addict #15, který se shodou okolností konal na Výstavišti v Holešovicích, vrací se tedy do známého prostředí, připravená rozdivočit svoje publikum ještě ve větším. Energičtější a drsnější, než kdy jindy se Flohio předvedla na letošním Eurosonic 2020, kde se svojí energickou show nenechala nikoho klidným a odnesla si prestižní titul aktuální výherkyně mezinárodní ceny Music Moves Europa Talent 2020.

Addict #15 – Flohio